Zeptali jsme se také starosty Holohlav
MILOŠE MALÍNSKÉHO.


Co je v obci nového?
V roce 2008 jsme udělali celou novou ulici pro devatenáct rodinných domů. Objekt bývalé hospody jsme přestavěli na kulturní středisko, ve kterém se každý týden koná nějaká společenská akce. Loni se u nás nic velkého nedělo, spíše jsme vypracovávali dokumentaci a připravovali se na letošní rok. Opravujeme například věž na kostele svatého Jana Křtitele v Holohlavech. Plánujeme také stavební úpravy na státní silnici I/33. Chtěli bychom vozovku před a za obcí rozšířit, na konci udělat odbočovací pruh, ostrůvek a instalovat cedule pro měření rychlosti. Řešíme také územní plán, kvůli obchvatu jsme ve sporu se sousedními Smiřicemi.

Žádali jste o dotace?
Kvůli úpravám silnice jsem byl dokonce za panem ministrem Gustávem Slamečkou. Nežádali jsme totiž o dotace, ale přímo o peníze na ministerstvu dopravy. Peníze nám přislíbil, náklady na stavební úpravy by měly být minimálně pět milionů korun.

Plánujete větší investice či opravy i do budoucna?

Připravujeme se na výstavbu multifunkčního sportoviště, kde by mělo být umístěno dětské hřiště, sportovní hřiště a dlouhá dráha pro jízdu na kolečkových bruslích. Sportovní areál vyjde na deset milionů korun. Zatím na to ale nespěcháme. Žádost o dotaci z EU, kde můžeme získat až devadesát procent nákladů, můžeme podat až v říjnu. Ze svého bychom na to neměli.

S čím máte v obci problémy?
Organizujeme plesy, kulturní dům také často pronajímáme. Pro děti pořádáme Mikuláše, v parku připravujeme dětské dny. Brzy budeme mít velikonoční bál. Máme také dva oddíly mažoretek, v tělocvičně pravidelně cvičí ženy. Za sportem se jezdí spíše do Smiřic. Podporujeme tamní fotbalové mužstvo. (lka)

FAKTA O OBCI

Poloha: Holohlavy leží 12 kilometrů severně od Hradce Králové a 6 kilometrů jižně od Jaroměře
Rozloha: 590 hektarů
Počet obyvatel: 893 obyvatel
Nadmořská výška: 254 metrů nad mořem