„Do projektu jsme se pustili hlavně proto, aby naši občané nepřišli o stravovací zařízení,“ upřesnil starosta Miloš Malínský.
V budově by měla vzniknout vývařovna pro 400 jídel s možností využití sálu pro ve-řejné akce do 50 lidí. „Chceme zde pořádat také svatební hostiny, plesy, oslavy a podobně,“ dodal starosta.

Aby byly splněny požadavky hygieniků, plynáren či třeba hasičů, vyšplhal se rozpočet z původních tří na šest milionů korun. „Původně jsme chtěli stavbu financovat z peněz získaných prodejem stavebních parcel v ulici Lipová. Nakonec jsme se do toho pustili sami bez jakéhokoliv výběrového řízení. Současné práce provádějí převážně brigádníci a zaměstnanci Obecního úřadu Holohlavy,“ vysvětluje Malínský. V plánech se počítá i s bezbariérovým přístupem pro vozíčkáře, včetně upraveného sociálního zařízení.

„Kuchyň a prostory sálu by byly vhodné pro přípravu žáků v oborech kuchař, kuchař-číšník, cukrář i pekař,“ nabídla spolupráci Ema Baboráková, ředitelka Střední školy potravinářské Smiřice. Rekonstrukce by měla být hotová k 30. srpnu příštího roku. „Otevřít bychom chtěli právě u příležitosti plánovaných oslav 75. výročí otevření místní základní školy,“ řekl starosta Holohlav.