Opravy mají začít již v pondělí 2. července. I když se původně počítalo s tím, že Hořická ulice zůstane uzavřena a bude sloužit jen vozidlům pro zásobování a městské dopravě, stanovisko se změnilo. Ke stejnému datu se budou měnit také jízdní řády městské hromadné dopravy.

„Bylo by velice nepraktické, když bude zavřeno náměstí 28. října a zároveň se také budou opravovat dvě hlavní ulice, aby Hořická nebyla přístupná. Ano, kousek Hořické bude opravdu uzavřen, ale jedná se o zhruba čtyřicet metrů od skleněné věže směrem k řeznictví," vysvětloval ze silničního správního úřadu  hradeckého magistrátu Lubomír Jiřička.

Jak potvrdil vedoucí střediska městské hromadné dopravy hradeckého dopravního podniku Leo Sedláček, k pondělí 2. července se budou měnit jízdní řády všech linek. „Intenzivní informační kampaň o změnách zahájíme v pondělí 25. června. Následující den bude zahájen prodej jízdních řádů v našich předprodejnách a nové jízdní řády zájemci najdou také na internetu: www.dpmhk.cz," dodal Leo Sedláček.