Večer vyrábějí umělý sníh


Také Petr Kánský z Říček v Orlických horách hodnotí tento víkend jako úspěšný: „Je to jednoznačný úspěch i přes to, že černá sjezdovka byla uzavřena z důvodu konání lyžařských závodů Skiinterkriterium, kdy bývá návštěvnost tradičně nižší,“ hovořil petr Kánský. Také v Říčkách večer po uzavření sjezdovek vyrábějí suchý sníh.

Kolize skibusu

Příjemnou nedělní atmosféru narušila jen kolize skibusu s osobním vozidlem, která na nějakou dobu způsobila zácpu. Nikdo s cestujících nebyl zraněn. „Naštěstí to bylo v místě, které se dalo objet, a obsluha parkoviště pomocí vysílačky rychle zajistila kyvadlovou dopravu,“ popsal Petr Kánský. Zácpa v neděli postihla také Deštné.
„Nikdo neví, jaké přijde počasí, ale samozřejmě bychom chtěli udržet sezonu také až do Velikonoc,“ řekl dále Petr Kánský.

V Bartošovicích pouze na přírodním sněhu

Víkend jako stvořený pro lyžování přinesl silnou návštěvnost i menším lyžařským střediskům. „Jednoznačně spokojenost,“ shodně reflektují víkend Miloslav Rűcker z Rokytnice v Orlických horách a Jan Sotona z Bartošovic. Pochopitelně by sezónu rádi viděli pokračovat co nejdéle: „Většinou máme vleky v provozu do konce jarních prázdnin, řídíme se zájmem lyžařů,“ podotkl Jan Sotona za skiareál Bartošovice, kde se lyžuje ryze na přírodním sněhu.