Na sjezdovkách leží až 160 centimetrů sněhu, upraveny jsou také trasy pro běžkaře.

„Na sjezdovkách máme od 50 do 150 centimetrů sněhu, v pátek očekáváme, že připadne další přírodní sníh. Podmínky pro lyžování jsou nyní ideální, lyžuje se na přírodním sněhu. To tady v posledních pěti letech nebylo a lyžovalo se převážně na technickém sněhu,“ řekl Petr Hynek z lyžařského areálu Černá hora. Upravené jsou rovněž trasy pro běžkaře či sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory.

Zhruba 50 až 75 centimetrů sněhu na svazích hlásí vlekaři také z Říček v Orlických horách, podmínky tu zlepšilo vydatné sněžení posledních dní. „Stále lyžujeme na upravených a volných sjezdovkách, v provozu jsou všechny lanovky i vleky a všechny služby,“ uvedli vlekaři.

Všechny sjezdovky včetně nejprudší černé jsou k dispozici i ve středisku Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem.

Na hřebenech Krkonoš leží zhruba metr sněhu, například na Labské boudě ale 160 centimetrů a v západní části Krkonoš ho jsou dokonce dva metry. Horská služba upozorňuje vedle špatné viditelnosti také na nebezpečí závějí. V lavinových katastrech platí třetí stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech Orlických hor leží zhruba 90 centimetrů sněhu, ve Žďárských vrších ho je zhruba 30 centimetrů.

(čtk, red)