„Jsem z Rychnova nad Kněžnou a většinou si lyžování v našich střediscích právě v době vánočních svátků odpouštím. Bývá tu opravdu hlava na hlavě. Jezdívám ale na večerní lyžování a samozřejmě ideální to bývá i ve všední dny. Na Nový rok mi to ale nedalo a vyjel jsem sem do Deštného. Lidí tu je prý už méně než například včera. Většina už jich zřejmě jela domů. Sníh je super a dobře jsem si zalyžoval,“ prozradil včera Mirek Nesvatba.

V Deštném v O. h. jsou všechny vleky v provozu. Svahy pokrývá třicet až sedmdesát čísel především technického sněhu. Nový rok přinesl i novou sněhovou nadílku. Přírodní peřina se zvýšila o pár čísel. Ideální podmínky potvrdilo také druhé největší středisko Orlických hor – Říčky v O. h. „Celý den bylo jasno a teploměr ukazoval tři stupně mrazu.

Největší nápor lyžařů tu byl zhruba od osmadvacátého do třicátého prosince. To byly fronty u vleků až patnáctiminutové. Nyní jsou čekací doby minimální. Tratě jsou upravené a pokrývá je především technický sníh. Přibyl však i přírodní,“ komentoval včerejší situaci ve středisku Petr Kánský za Ski centrum Říčky v O. h.

 

Klidný Silvestr na horách

Přestože lyžařská centra navštívilo v posledních dnech loňského roku opravdu extrémní množství milovníků zimních sportů, k vážným úrazům na svazích ani mimo ně nedošlo.

„Silvestr se odehrál ve všech střediscích Orlických hor bez větších potíží. Vzhledem k vysokému počtu lyžařů bylo výjezdů Horské služby Orlických hor jen minimum,“ prozradil včera její náčelník Josef Šifra. Pokračoval, že poslední den v roce byla nejvážnějším úrazem rozbitá hlava. „Muž si hlavu roztrhl o futra dveří. Nutno však podotknout, že nebyl opilý,“ dodal Šifra.