Letní prázdniny jsou již v plném proudu a celá řada občanů vyjíždí na dovolenou do zahraničí. Mnohdy pak vyvstává problém, kdo se postará o štěkajícího čtyřnohého miláčka, který by byl na dovolené na obtíž. Řešením takové situace bývá pro stále větší počet majitelů psí hotel. Ten hradecký se nachází v objektu psího útulku u Lesního hřbitova a otevřeno má letos od čtvrtka.

„Již před otevřením psího hotelu jsem registrovala asi na třicet žádostí o azyl pro pejsky. Aktuálně máme domluvených šest rezervací a kapacita je volná pro další svěřence, k dispozici máme dvacet devět kotců. Toto číslo se bude během letních prázdnin pochopitelně zvyšovat, neboť právě tehdy je o hotel největší zájem. Dalším žádaným termínem jsou Velikonoce a Silvestr. Celkově pak za rok ubytujeme zhruba sto dvacet psů," uvádí vedoucí psího hotelu a útulku Lenka Lacinová.

Potvrzení o zdravotním stavu klienta

Umístit psa do psího hotelu však vyžaduje několik opatření. Předně musí být pes identifikován čipem či tetováním. Zároveň je nezbytné předložit platný očkovací průkaz, potvrzení o odčervení zvířete a aplikaci přípravku proti parazitům a potvrzení veterináře o tom, že zvíře je v dobrém zdravotním stavu ne starší tří dnů. Psí hotely se tím snaží eliminovat možná rizika a předejít problémům.

„Pakliže by se zdravotní stav psa během pobytu zhoršil, máme k dispozici dvacet čtyři hodin denně veterináře. Avšak od roku 2009, kdy byl provoz psího hotelu zahájen, se nám nestalo, že by u zvířete vyvstaly závažnější zdravotní komplikace. Zároveň nám žádný ze psů neutekl," dodává jedním dechem Lenka Lacinová.

Jednodenní ubytování vyjde na 217 korun

Jedna noc v psím hotelu vyjde majitele psa na 217 korun, přičemž si lze připlatit i nadstandardní služby. Mezi ty patří kupříkladu prémiové krmivo či možnost nechat psa vykoupat a ostříhat. V základním balíčku poskytovaných služeb je povinnost hoteliéra hosta nakrmit, napojit, třikrát denně vyvenčit, poskytnout mu vnitřní i venkovní výběh.

„O psy se vzorně staráme a majitelům během pobytu pejska zasíláme na email i jeho fotografie během venčení," ujišťuje o kvalitě služeb Lenka Lacinová.

Psí hotel je k dispozici pro všechna plemena. Liší se i délka ubytování, která začíná na jedné noci a končí několikatýdenními pobyty.