Město jedná o vybudování areálu za desítky milionů korun se soukromým investorem, na jaře příštího roku by mělo být jasné, jak bude koupaliště vypadat. Je nutné také dojednat způsob financování, řekl starosta Karel Klíma. "Možnost koupání v Hostinném zatím chybí, lidé musí v létě jezdit na koupaliště do okolí, například do Pecky či Trutnova," řekl Klíma.

Podle něj by nové koupaliště mělo nabídnout kromě možnosti plavání, také atrakce pro děti a potřebné zázemí. "Nechceme však budovat nějaký nepřiměřený akvapark, který by přinesl obrovské provozní náklady," řekl Klíma.

V posledních letech investovaly radnice v Královéhradeckém kraji do oprav koupališť desítky milionů korun. Loni v létě například začalo fungovat nově opravené koupaliště v Novém Bydžově na Hradecku.

Na koupaliště zatím čekají obyvatelé Hradce Králové, radnice vybudování koupaliště slíbila ve svém programovém prohlášení. Podle plánů by několik bazénů mohlo vzniknout naproti vysokoškolským kolejím, výstavba areálu by mohla stát podle odhadů půl miliardy korun.