Novým majitelem tříhvězdičkového hotelu Alessandria je nyní už český podnikatel Gustav Aleš.


Koupil ho od syrského vlastníka. Hotel je tak zachráněn. V březnu o něj měla totiž zájem společnost, která chtěla hotel přestavět na byty.

„Věděli jsme, že Alessandria měla pověst špičkového hotelu, a vědělo se o ní i v zahraničí. Proto nás mrzelo, že v poslední době byla trochu ve stínu bývalé slávy. Chceme tady i nadále provozovat hotel a usilovat o to, aby patřil ke klenotům nabídky cestovního ruchu města,“ řekl včera majitel podniku Gustav Aleš. Svěřil se, že k Alessandrii má i osobní vztah, neboť tady měl v roce 1981 svatbu. „Samozřejmě zejména ubytovací část objektu nutně potřebuje rekonstrukci, která bude zřejmě stát několik desítek milionů, a začneme s ní asi už v září. Potrvá rok, ale provoz celého hotelu nebude přerušen,“ řekl ředitel hotelu Jan Aleš. Dodal, že se chtějí zaměřit na zkvalitnění nabídky jídel a pořádat gastronomické akce i různé kongresy.

 

Hradecký hotel Alessandria koupil podnikatel Gustav Aleš

Novým majitelem jednoho z nejznámějších hotelů v Hradci Králové, tříhvězdičkové Alessandrie, se v minulých dnech stal podnikatel Gustav Aleš. Hotel koupil od syrského majitele Samira Masada. Nový majitel plánuje rekonstrukci ubytovací části hotelu za několik desítek milionů korun. Uvedl to dnešní Hradecký deník.

S rekonstrukcí chce Aleš začít v září. "Potrvá rok, ale provoz celého hotelu nebude přerušen," řekl k tomu ředitel hotelu Jan Aleš. Dodal, že hotel se chce zaměřit na zkvalitnění nabídky jídel a pořádat gastronomické akce i různé kongresy. V březnu měla o hotel zájem společnost, která jej chtěla přestavět na byty, uvedl deník.

Hotel Alessandria byl otevřen v listopadu 1965 jako dům s malometrážními byty a restaurací. V letech 1975 až 1976 byl přebudován na tříhvězdičkový hotel a patřil do řetězce hotelů Čedok. V 90. letech hotel vlastnila společnost Alessandria, která byla založena zaměstnanci hotelu. Například v roce 1995 ještě hotel s asi 200 lůžky patřil mezi nejlepších 25 tuzemských hotelů.

Největším hotelem v Hradci Králové je Amber hotel Černigov, který disponuje 305 lůžky a 30 přistýlkami. Nové hotely v Hradci Králové chtějí v zóně Aldis postavit společnosti Aldis a Unimex Group. (čtk)