Špičkové ubytovací zařízení bude mít 80 pokojů se 160 lůžky. Hotel, jehož součástí bude i kongresový sál pro 180 lidí, bude provozovat hotelový řetězec EuroAgentur. Objekt vybuduje společnost Stako. Projekt s názvem Tereziánský dvůr za 320 milionů korun zahrnuje také stavbu šesti nových domů se 45 byty, částečně podzemní parkovací dům pro 150 vozů a rekonstrukci objektu pro Divadlo Drak.

Z kasáren v Hradci Králové bude hotel, byty a budova divadla Drak

Na místě bývalých Nálepkových kasáren v centru Hradce Králové by měl do konce roku 2009 vyrůst hotel, byty a provozní budova loutkového Divadla Drak. Projekt nazvaný Tereziánský dvůr v hodnotě 320 milionů korun na městských pozemcích postaví hradecká stavební společnost Stako.

Z objektu kasáren vznikne čtyřhvězdičkový hotel se 160 lůžky, jehož součástí bude i nový kongresový sál pro 180 osob. Hotel bude provozovat hotelový řetězec Euroagentur, který již ve městě provozuje hotel U královny Elišky. V šesti nových objektech bytových domů bude 45 bytů, v jejich přízemí vzniknou komerční prostory. Součástí komplexu bude i 150 míst v podzemních garážích.

Z části kasáren Stako také vybuduje novou provozní budovu Divadla Drak. V ní bude vedle skladů, depozitářů, dílen a zkušebny i muzeum loutek. Budovu pro divadlo v hodnotě asi 40 milionů korun si radnice po dokončení nejprve na pět let pronajme a pak ji od Staka odkoupí.

Zchátralá Nálepkova kasárna převedla na město vláda v roce 2003. Radnice loni pro rekonstrukci objektu v soutěži vybrala projekt firmy Stako. O koupi a rekonstrukci kasáren se vedle Staka ucházely ještě společnosti BAK Trutnov, Českomoravské stavební bytové družstvo a Sekyra Group. Pozemky kasáren radnice Staku po kolaudaci staveb prodá za 24 milionů korun.

Firma Stako působí zejména ve východních Čechách a Tereziánský dvůr je podle Kuldy jejím dosavadním největším projektem. Letošní obrat firmy, která například v Hradci Králové staví byty a domy v lokalitě Plachta, by měl činit kolem 400 milionů korun.