„Osmdesát procent hostů budou účastníci různých konferencí. Proto budou v hotelu převažovat jednolůžkové pokoje. Ale myslíme i na velké rodiny. Na každém patře jsou dvoulůžkové pokoje, ke kterým můžeme připojit dva jednolůžkové,“ řekl ředitel centra Aldis Tomáš Faltus.

Na každém patře bude 19 menších a sedm větších pokojů. V podlažích s místností pro pokojskou bude o jeden pokoj méně. Jednolůžkové budou mít plochu 18 metrů čtverečních, dvoulůžkové pak 24 až 26 metrů čtverečních.

„Norma pro čtyřhvězdičkový hotel podle evropské klasifikace je přitom 15 a 18 metrů, což bohatě překračujeme,“ zdůraznil Tomáš Faltus.

V posledním patře bude šest apartmánů, včetně prezidentského, s dvěma terasami mimo jiné s výhledem na staré město a multifunkčním sá­lem.

„Celý hotel je bezbariérový. Pokoje pro tělesně postižené jsme umístili do druhého patra, kde bude ústit prosklená lávka, která vede přímo do centra Aldis. V kongresové hale spojovacího podlaží budou moci hosté navíc sledovat dění v sálech centra na velkoplošných obrazovkách.“

Součástí komplexu bude také fitness centrum, sauna, whirlpool a odpočívárna. Unavení hosté poté mohou spočinout na baru či v restauraci ve vstupní hale.