Ruina z panelů brzy přestane hyzdit centrum města. Na jejích základech vyroste čtyřhvězdičkový hotel.
Společnost Aldis, která provozuje stejnojmenné kongresové centrum v sousedství, získala po třech letech příprav stavební povolení.

„Kdy přesně stavba začne, zatím není jisté. Musíme doladit financování a vybrat dodavatele. Byl bych rád, kdyby hotel stál na konci roku 2009. Ale to asi není příliš reálné,“ řekl ředitel Kongresového centra Aldis Tomáš Faltus.
Podle předběžných odhadů přijde přestavba objektu na 160 milionů korun. Aldis ji zaplatí úvěrem. Z budovy, která měla sloužit jako sídlo krajské odborové rady, zůstane jen železobetonová kostra.

„Hosté budou mít k dispozici 102 pokojů se 133 lůžky a standardním komfortním vybavením. V posledním, sedmém patře bude šest apartmánů, včetně prezidentského ve stylu filmu Pretty Woman. Bude tam předsíň, ložnice, obývací pokoj a pracovna s dalším sociálním zařízením,“ řekl ředitel centra Aldis.

Návštěvníkům bude sloužit také 94 parkovacích míst v podzemí a okolí objektu. Do kongresového centra se dostanou suchou nohou za každého počasí. Umožní jim to nadzemní prosklený koridor, dlouhý více než 66 metrů.
„Kromě našeho hotelu se staví i další. Pro Hradec se otevírají další možnosti rozvoje kongresové turistiky. Budeme si moci troufnout na pořádání velkých konferencí evropského charakteru,“ dodal Tomáš Faltus.