Od pátečního odpoledne mohou lidé chodit po nové lávce u Kozlovky na Benešově třídě. „Původní lávka mezi panelovými domy již byla zchátralá a představovala velké riziko pro ty, kteří ji využívali. I proto byla několik let uzavřena. Město rozhodlo v loňském roce o jejím stržení a postavení nové, bezpečnější a příjemnější lávky pro všechny, kteří bulvárem nejen procházejí, ale také pro ty, co zde bydlí,“ uvedl v tiskové zprávě náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

V roce 2021 elektrokoloběžky v Hradci Králové „rostly“ i na stromech.
ANKETA: Návrat sdílených elektrokoloběžek do Hradce Králové. Těšíte se na ně?

Novou lávku začala společnost Eurovia CS budovat loni v létě. V průběhu stavby opravili pracovníci Vodovodů a kanalizací Hradec Králové vodovod, v listopadu byla vystavěna ocelová konstrukce a stojany pod lávku. Díky teplejším zimním dnům mohli stavbaři pracovat až do prosince, poté následovala technologická přestávka.

Práce na lávce se rozběhly opět v únoru, kdy pracovníci společnosti instalovali zábradlí, položili dlažbu a provedli zátěžové testy. „V tomto týdnu byl proveden velmi důležitý krok, a tím byla kolaudace. Podařilo se nám vše zkoordinovat tak, že můžeme lávku otevřít dokonce o dva týdny dříve, než se původně plánovalo. Nová lávka za více než 10,6 milionu korun bez DPH je z železobetonu a rozměrově je stejná jako ta původní. Tato ale bude jednodušší na údržbu,“ doplnil náměstek Řádek.

Mohlo by vás zajímat: Výstavba na hradeckém sídlišti postupuje. Hrubá stavba bude na podzim

Zdroj: Stanislav Ďoubal