S houbami v našem regionu to momentálně není žádná sláva. „Na východě Čech je situace horší než v jiných částech republiky. Podle toho, co mám za zprávy, panuje v okolí Hradce Králové sucho. Podle aktuální předpovědi má následovat poměrně horký týden, což houbám příliš neprospívá," přichází s nepříznivým vysvětlením pro všechny houbaře mykoložka Tereza Tejklová z Muzea východních Čech.

Přesto se najdou místa, která jsou houbaření nakloněna přívětivěji. „Třeba v okolí Býště se houby ještě najít dají," pokračuje zkušená houbařka.

Kdo se přeci jenom rozhodne zabojovat a nechce se vracet z lesa s prázdnou, radí mykoložka zkoušet vlhčí místa poblíž mokřadů, okraje vodních toků i roklinek, kde se vlhkost udrží déle. Příznivější podmínky pro růst hub panují i ve větších nadmořských výškách, a proto se doporučuje vyrazit do výše položených či horských lesů.

Podle Terezy Tejklové teď rostou hlavně hřiby smrkové, křemenáče, kozáci, holubinky a ryzce. „Zvláště holubinky a ryzce jsou houby, které nesbírá úplně každý. A přitom se dají najít velice chutné druhy, ať už je to ryzec smrkový či syrovinka. Z holubinek pak třeba namodralá a mandlová," konstatuje mladá mykoložka, za kterou si v případě nejasností můžete dojít každé pondělí do mykologické poradny.

Při zkoušení méně známých druhů se raději vyvarujte experimentování. Pokud si ovšem nejste zcela jisti, nebo Vám správné určení druhu nepotvrdí zkušený odborník. Vyvarujete se tím nepříjemnostem, jejichž počátek je třeba ve špatném rozpoznávání hub.

Nejčastějším omylem houbařů je záměna hřibu žlučníku, jehož typickou vlastností je palčivě hořká chuť, za hřib smrkový nebo hnědý. „Někdy je jeho rozlišování složité, a proto je důležité sousto v puse déle podržet, abychom si byli jistí. Poznat lze i podle bílých, lehce narůžovělých nebo zcela růžových rourků," vysvětluje odbornice Tereza Tejklová.

Přestože klimatické podmínky růst hub nepodporují, houbaře z východu Čech to ani zdaleka od návštěvy lesů neodrazuje. „V úterý bylo v lese sucho, ale i přesto se mi podařilo najít na jednom místě dva plné košíky. Většinou se jednalo o praváky a modráky. A i když byla červivost vysoká, pobyt na čerstvém vzduchu mi prospěl," dodává houbař z Hradce Králové. Podobný názor přidává i starší žena. „I když jsem za necelou hodinku našla jenom pět hříbků, jsem spokojená," uzavírá houbařka s úsměvem.   (ph)