„Náš tým považuje tuto hru na srdeční záležitost. Nedržíme se striktně pravidel. Jsou taková, jaká si je mezi sebou uděláme. Nejde nám o to, abychom hráli vrcholově a za každou cenu vyhrávali. Ale o to, abychom se zúčastnili, společně se pobavili a zahráli si. Pokud se za námi přijdou v tento den podívat na hřiště ortodoxní zastánci hry, nebudou se divit, když se domluvíme na tom, že zrovna aut, který oni uznávají, my promíjíme,“ řekl s úsměvem za pořadatele prezident týmu hráčů Bouďáci Pavel Dolanský.

Program se uskuteční na malšovickém fotbalovém hřišti Sokola, nikoli na všesportovním stadionu. Hráči se budou moci prezentovat od 9 hodin. Předpokládaný konec sportovního zápolení bude v 15 hodin. „Dosud se přihlásilo osm týmů. Přibližně čtyřicítka hráčů bude závodit na deseti kolbištích. Mimo jiné za námi přijedou spřátelené kluby ze Všestar a Stříbrného rybníka. Na další zájemce čekáme,“ dodal Pavel Dolanský.

Vítáni jsou příznivci pétanque, kteří si budou chtít rekreačně zahrát. Čekat tu na ně bude plocha připravená pro rekreační zápolení. Z dalších příprav, zejména z počasí a nadílky Sv. Petra má pořádající tým, podle jeho dalšího člena Zdeňka Bartoše, částečné obavy.

Eva Ženíšková