„Energie od lidí byla velmi nabíjející, to, že tam přijdou kvůli vám, že chtějí vás nějakým způsobem podpořit, nebo vás mají rádi. Bylo to opravdu hrozně příjemné a vůbec jsem nečekal, že kvůli nám vystojí takovou frontu,“ komentoval zájem o knížku a svoji osobu Marek Dvořák.

Lékař je znám i díky sociálním sítím, na Instagramu ho sleduje 280 tisíc lidí. A to se promítlo i do zájmu o autogramiádu v hradeckém obchodním centru Futurum, na kterou přišly stovky lidí.

Životy zachraňuje po pádech lavin, při pátracích akcích hledá se svým psem lidi, kdekoli je potřeba. Úspěchy sbírá i na mezinárodních závodech záchranářů v evropských velehorách. Kynolog horské služby Jan Hepnar je doma v Deštném v Orlických horách.
Pes záchranář musí umět i slanit z vrtulníku, říká kynolog horské služby

Při jeho práci jde o vteřiny. Během nich se musí rozhodnout, vytěsnit emoce a často si i sáhnout na dno. „Myslím si, že tahle knížka je takový ucelený přehled mých názorů na různé věci a vysvětlení, proč svět vnímám tak, jak ho vnímám. Pochopitelně z větší části se točí kolem toho, kolem čeho se točí celý můj život, a to je urgentní medicína,“ dodává Marek Dvořák.

Rozhovor s ním vám přineseme už tento týden.