V pondělí ráno začali silničáři s opravou vozovky v úseku od exponované křižovatky Tesla na Gočárově okruhu po pekárnu na výpadovce na Třebechovice. „Na základě provedeného diagnostického průzkumu bude prováděna obnova živičných krytů vozovky, vodorovného a svislého dopravního značení a betonových svodidel,“ řekl Deníku Pavel Zeman z hradeckého Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Uzavírka je plánovaná do 15. srpna, přičemž práce by měly být rozdělené do několika etap. „Nejprve budou práce probíhat ve směru výjezdu z Hradce postupně v celé délce úseku, dále ve střední části silnice v úseku od prodejny Lidl po konec úseku a na závěr ve směru příjezdu do Hradce postupně v celé délce úseku,“ píše se v rozhodnutí o částečné uzavírce, které vydal krajský úřad. Hned první den prací způsobil řidičům těžkosti. Kolony na Gočárově okruhu se v dopravní špičce tvořily už od křižovatky na Brněnské.

Otevření nového parkovacího domu Jana Gayera.
Nový parkovací dům láká na grátis parkování

Pokud se rozhodnete úseku vyhnout tím, že zvolíte cestu přes Malšovu Lhotu, čeká vás problém od července. Dojde totiž k souběhu prací na obou silnicích, které do Hradce Králové vedou z východní strany. Na silnici III/29827 začne kompletní uzavírka 1. července. Potrvá až do konce roku. „Vzhledem k tomu, že oba investoři se po několika jednáních dohodli na tom, že opravu obou silnic je nutné provést v letošním roce, dochází k částečnému souběhu obou uzavírek,“ uvádí se v rozhodnutí krajského úřadu.

U Soutoku až do října

Řidiči v krajské metropoli musí počítat se zdržením nejen při výjezdu na Třebechovice, problémy na ně čekají i na druhé straně Gočárova okruhu. Už třetí týden se kvůli zúžení do jednoho pruhu tvoří dlouhé kolony i na příjezdu do města ve směru od Pardubic. V první etapě rekonstrukce mostu U Soutoku je uzavřen pravý jízdní pruh ve směru k fakultní nemocnici. „Tato etapa by měla trvat zhruba šest týdnů,“ řekl Deníku Miroslav Gregor z hradeckého ŘSD v půlce května.

V další etapě přijde na řadu levý jízdní pruh. Až potom se dělníci vrhnou na druhou stranu mostu. Ve třetí a čtvrté fázi se tedy bude jezdit s omezením vždy pouze jedním jízdním pruhem ve směru k vlakovému nádraží či výpadovce na Pardubice. Konec celé rekonstrukce Gregor odhaduje na říjen letošního roku. Problémy v dopravě způsobuje uzavírka zejména na Rašínově třídě vedoucí od Březhradu. Tam řidiči čekají v odpoledních hodinách i několik desítek minut. Pokud na opravovaný most přijedete ze Střelecké ulice, větší zdržení nečekejte.

Hip Hop Kemp v Hradci Králové - ilustrační fotografie.
Zákazu festivalů na letišti se promotéři nepodvolí