„Díky úspěšné letní sezoně je možné převést z rozpočtu Správy nemovitostí Hradec Králové do rozpočtu města částku ve výši dva miliony korun. Z ní bude v příštím roce financována projektová dokumentace, zbývající část peněz se využije na samotnou stavbu sociálního zařízení. Nové zázemí by mohlo návštěvníkům sloužit nejdříve v roce 2025,“ uvedla Kateřina Malá z tiskového oddělení Magistrátu města Hradec Králové.

Na hradecké koupaliště Flošna zavítá během letní sezony velký počet návštěvníků, denně jich jsou až 4 tisíce a současný počet toalet nestačí.

U Milety probíhá příprava před úpravou křižovatky.
VIDEO: Mileta před proměnou. U frekventované hradecké křižovatky se kácí stromy

„Toalety jsou k dispozici v hlavní budově areálu v blízkosti tobogánů, což je zejména pro rodiny s malými dětmi nepřiměřeně daleko. Tito návštěvníci využívají dvě toalety v altánu, kde se tvoří fronty, velmi těžko se zde udržuje pořádek a počet toalet je absolutně nedostatečný,“ potvrzuje v tiskové zprávě náměstek Pavel Vrbický, odpovědný za Správu nemovitostí Hradec Králové.

Na stavbu pro nové záchodky bude v příštím roce zpracována projektová dokumentace, umístěny budou v dřevěné stavbě na travnaté ploše směrem k volejbalovému hřišti. „Uvažovaná kapacita zařízení je minimálně deset toalet pro ženy, pět toalet pro muže a pět pisoárů. Ohřev vody do umyvadel bude zajištěn solárními panely,“ doplňuje náměstek Vrbický.

Nové zařízení by mohli návštěvníci využívat nejdříve v roce 2025.