Nákupní zóny ležící vedle Hradubické autostrády mají jednu vadu na kráse. Zatím tu neexistuje žádné přímé propojení mezi obchody.

Tuto situaci se město již několik měsíců snaží vyřešit vytvořením spojnice mezi obchodními zónami Tesco a Makro. Stavba měla začít již v loňském roce, ale zkomplikovalo ji vyjednávání s posledním vlastníkem pozemku - Tescem. S ostatními vlastníky našlo město společnou řeč. Nyní již má město potřebné pozemky a začíná se stavbou. „Máme připraveno dopravní propojení od kruhového objezdu u Tesca směrem k Makru a dále na Březhrad,“ uvedla náměstkyně primátora Věra Pourová. Toto napojení mají využívat nejen automobily, ale i chodci a cyklisté. „V tuto chvíli jsme zahájili práce na první etapě tohoto propojení. Tedy od Sconta směrem k Tescu. Tato stavba by měla být dokončena do konce roku 2020,“ informovala náměstkyně Pourová s tím, že druhá část propojení, tedy na kruhový objezd, je teprve v přípravě, kdy město teprve v létě bude žádat o stavební povolení. Celkové náklady jsou odhadovány na 25 milionů korun a z větší části se na této sumě budou podílet firmy, které v nákupní zóně mají své obchody.

Zimní stadion v Hradci Králové.
Hokejovému klubu hrozí náhlá smrt

Uvažovaná spojnice však není jedinou vizí v této lokalitě. Do budoucna totiž město uvažuje o jejím prodloužení tak, aby hlavně autobusy nemusely najíždět na Hradubickou a přímou cestou z Jungmannovy ulice najížděly k Tescu a dále do Makra.

To je však podle vedení města hudba vzdálenější budoucnosti a souvisí s výstavbou takzvané Jižní spojky: tedy silnicí od Bláhovky přes Temešvár, okolo Borovinky až na Hradubickou, kde by vyústila u stávající benzinové pumpy. „Z Jungmannovy ulice bude v tuto chvíli řešena pouze cyklostezka. Nyní je zatím předjednán prodej posledního nezbytného pozemku pro její dokončení,“ dodala náměstkyně.

Ilustrační foto.
Za současného počasí nechá Hradec trávu růst