Nemít na limuzíně majáčky a v kapse přednostní právo průjezdu, možná by se středeční návštěva Andreje Babiše v Hradci Králové ještě o něco protáhla. Premiér se totiž již na prohlídce dálnice rostoucí D11 nemohl dočkat, až si prohlédne na vlastní oči jeden z největších dopravních boláků Hradce - křižovatku Mileta.

Miliony pro stadion

Když na ni dorazil, naskytl se mu pohled, který dobře zná snad jen z Prahy - totálně ucpaný okruh se špuntem jménem Mileta. V premiérově eskadře byl i ministr dopravy Karel Havlíček, který všem přislíbil, že oprava této tepny je prakticky již na spadnutí.

Na spadnutí je i další bod v premiérově středečním itineráři - Všesportovní stadion. I jeho budoucnost je však podle dalšího z premiérových mužů - Milana Hniličky, jenž vede Národní sportovní agenturu, slibná a stát je ochoten Hradci s výstavbou pomoci: „Známe rozpočet, který má město na stadion připraven. O státní příspěvek si ovšem zatím neřeklo. Komunikujeme spolu a jsme v rámci nového programu schopni přispět přibližně třetinovou částkou. Tedy asi 150 miliony korun. Vše je však zatím ještě v diskuzi.“