On-line divadelní vysílání začaly sledovat také školy a dramatické obory, které projekt využívají v rámci své výuky.

„Velmi mile nás překvapil zájem škol o náš on-line projekt. Pedagogové základních a středních škol i dětských dramatických souborů nás kontaktují s prosbou o opětovné sdílení záznamů inscenací, které používají k výuce. S velkým ohlasem se setkávají i naše tvůrčí programy. Sami nyní začínáme aktivně mapovat další potřeby pedagogů. Pod záštitou Královéhradeckého kraje jsme spolu s dalšími kulturními institucemi vytvořili nabídku programů pro dětské domovy a zapojili se do platformy prokreativitu.cz a projektu #pootevřeno, který sdružuje veškerý zajímavý program, který v současné specifické situaci v kraji vzniká,“ uvedl ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Za měsíc Drak odvysílal deset záznamů inscenací ze stávajícího repertoáru a připravil video četbu na pokračování z knihy Petry Soukupové Kdo zabil Snížka? Dvacet pět kapitol načetlo dvacet pět zaměstnanců divadla a od 1. dubna je postupně zveřejňována každý den jedna nová kapitola. Do čtení se zapojili vedle členů hereckého souboru i další zaměstnanci. Od jevištních techniků přes administrativní aparát po uměleckého šéfa a ředitele divadla. Všechny zveřejněné kapitoly jsou přístupné i zpětně na youtube kanálu divadla či v aktualitách na webových stránkách www.draktheatre.cz. Celkově již sledovanost on-line obsahu přesáhla deset tisíc zhlédnutí.

Lektorské oddělení divadla vytvořilo ke všem záznamům inscenací pracovní listy a spolu se scénografkou Terezou Vašíčkovou připravuje tzv. Ateliéry na doma, návody na tvůrčí dílny, např. jak si vyrobit stínové divadlo, draka z přírodních materiálů a mnohé další.

Divadlo momentálně plánuje další dva on-line projekty. Na konci dubna uvede seriál lektorského oddělení Jak se dělá divadlo a na začátku května zveřejní pro školy virtuální prohlídku výstavy A neříkej to ve škole, která mapuje období totality od pražského jara po sametovou revoluci pohledem jedné obyčejné rodiny.

„Jsme rádi, že projekt Drak na doma má tak velkou a příznivou odezvu u diváků, i když záznamy nemohou plnohodnotně nahradit zážitek z živého umění a věříme, že v dohledné době budeme moci naše diváky opět přivítat v hledišti divadla,“ doplnila vedoucí marketingu a produkce Barbora Kalinová.