Kraj vyhlašuje zakázku na stavební práce už podruhé. Do první soutěže se přihlásily dvě firmy, z nichž jedna výrazně překročila předpokládanou cenu zakázky, zatímco druhá, naopak s nižší cenou, od podpisu smlouvy odstoupila z kapacitních důvodů. „Navýšili jsme předpokládanou hodnotu zakázky z 10 milionů korun na nejvýše přípustnou 11 milionů korun bez DPH. Věřím, že se tak zadávacího řízení zúčastní více dodavatelů. Termín, do kdy mohou zájemci podávat nabídky, bychom mohli vědět do týdne,“ okomentoval zakázku radní pro investice Václav Řehoř (ODS).

Nová lávka by mohla obyvatelům a návštěvníkům města sloužit na přelomu let 2019 a 2020. Nenašel se však zatím nikdo, kdo by ji postavil. Foto: MMHK
Lávka u Aldisu má naději na realizaci. K zemi ale musí terasa

Pokud půjde tentokrát vše podle plánu, stavební práce by měly začít v červenci a trvat přibližně rok. „Jedná se o kulturní historickou památku. Rekonstrukcí vily dojde k celkové revitalizaci areálu gymnázia. Naším záměrem je zachovat v maximální míře prvotní charakter vily a vzhled objektu včetně původního materiálového a barevného řešení. Dojde ke změně vnějšího zdiva v části soklu, kdy bude nevhodný obklad nahrazen jiným. Všechny fasádní výplně budou provedeny jako replika původních výplní,“ řekla náměstkyně Martina Berdychová (Východočeši) odpovědná za oblast kultury a školství. Opravy se budou týkat také vstupní haly, stropů nad druhým nadzemním podlažím, kanalizace, rozvodů, dojde i na výměnu podlah, dveří, oken, střešní krytiny a oplechování včetně izolace proti vlhkosti.

Objekt o jednom podzemním a dvou nadzemních podlažích byl postaven ve 20. letech minulého století podle návrhu architekta Josefa Gočára. Vila, která je kulturní historickou památkou, v současnosti slouží pro výuku hradeckého Gymnázia J. K. Tyla.

Samotná budova gymnázia prošla rekonstrukcí v roce 2012, trvala dva roky a přišla na 99,5 milionu korun včetně DPH. Zhruba dvě třetiny nákladů opravy uhradila dotace z fondů Evropské unie.

Třída Edvarda Beneše v Hradci Králové.
Koronavirus rekonstrukci Benešovky nepozdrží, slibuje hradecká radnice