Radnice za dům s odlehčovací službou zaplatí necelých 96 milionů korun. Původně město počítalo s investicí až 120 milionů. „Nabídky které dorazily nás velmi pozitivně překvapily. Předpokládáme, že v dubnu by mohla být zahájena realizace, předcházet tomu ale bude ještě podpis smlouvy a předání staveniště,“ řekl investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS).

Zařízení v Honkově ulici bude představovat čtyřiadvacetihodinovou pobytovou službu na přechodné, maximálně tříměsíční období. Prostory budou plně bezbariérové a uzpůsobené nejen vozíčkářům, ale i pro umístění trvale ležících klientů. Kapacita zařízení bude 35 lůžek a fungovat by mohlo začít už v průběhu příštího roku.

Jedná se o nejdražší projekt města v sociální oblasti za desítky let. „Jeho realizací podpoříme rodiny, které se starají o své blízké a zároveň se postaráme o důstojné zázemí pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Pečujícím tak díky tomu bude umožněn nezbytný odpočinek a regenerace sil,“ doplnil náměstek pro oblast sociálních věcí Martin Hanousek ze Změny pro Hradec a Zelených.