Infocentrum a malá vodní elektrárna Hučák jsou dlouhodobě oblíbeným místem pro návštěvu místních i vyhledávaným turistickým cílem.

"Již od svého otevření v roce 2008 drží Informační centrum Obnovitelných zdrojů Hučák vysoký standard v návštěvnosti. Celkem od jeho otevření v roce 2008 navštívilo hradecký Hučák téměř 185 tisíc zájemců buď přímo, nebo virtuálně," uvedla Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy. 

V loňském roce infocentrum přivítalo fyzicky a virtuálně celkem 19 151 zájemců.

Infocentrum umístěné v historické secesní budově Malé vodní elektrárny Hučák představuje principy a možnosti energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce, biomasy a geotermální energie, současně nabízí exkurzi v prostorách více než stoleté plně funkční malé vodní elektrárny.

Elektrárna Hučák zásobí své okolí elektřinou už od roku 1912. Nechybí proto historické exponáty dokumentující tradici využívání obnovitelných zdrojů a samozřejmě ani návštěva původní strojovny elektrárny.

"Těšit se můžete na interaktivní exponáty, laboratoř s pokusy i virtuální realitu! Na své si ale přijdou také fanoušci historie," dodává mluvčí.

Vítaní jsou i ti úplně nejmenší. Vyřádit se mohou v dětském koutku, kde si užijí spoustu legrace, ale také se něčemu přiučí. Průvodci světem energie jim budou skřítci Eneři – Watík, Joulinka a jejich kamarádi.