Jak se podařilo takový snímek vyfotit, Deníku prozradil sám fotograf. „Za příznivých světelných podmínek lze vidět z vyhlídky na Rozárce panorama Krkonoš. Měl jsem v úmyslu dostat do snímku Bílou věž a Sněžku, což z téhle vyhlídky nelze vyfotit. Tak jsem hledal vhodné místo, kde by se to sešlo, ale nemohl jsem takové místo najít. Nakonec jsem to místo, i když v omezeném prostoru, našel,“ popisuje Stanislav Šnábl.

Nejde o fotomontáž, vzdálenost mezi Krkonošemi a Hradcem pomohl překonat použitý teleobjektiv. Jediná úprava pak byla ořez fotografie, který hory ještě přiblížil.

close Žádná fotomontáž! Jediná úprava, kterou fotograf udělal, byl ořez fotografie. info Zdroj: Stanislav Šnábl zoom_in Žádná fotomontáž! Jediná úprava, kterou fotograf udělal, byl ořez fotografie.

„Někdo si bude myslet, že se jedná o fotomontáž, ale je to opravdu reálný pohled, který je viditelný pouhým okem. Aby to celé bylo dost viditelné, použil jsem teleobjektiv Sigma 150 – 600 mm, který dokáže přiblížit objekt tak, že vypadá velmi blízko,“ prozradil autor snímku.

Mohlo by vás zajímat: Meteorologové varují před závějemi. Podívejte se, jak to vypadá na horách

Mrazivé a zasněžené hřebeny Krkonoš v lednu 2024. | Video: Michal Fanta