„V příštích dnech půjdou do rady města dva zásadní dokumenty, které by měly konečně odstartovat stavbu lávky přes Labe. Jedním z nich je nová zadávací dokumentace. Pokud ji rada schválí, mohlo by se přistoupit opět k výběru dodavatele stavby. Ten však bude moci na staveniště nastoupit v druhé polovině příštího roku,“ informovala mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Šmídová.

Druhým projednávaným bodem je demolice terasy u Aldisu, která v současnosti brání dostavbě budovy ČSOB. „Je to v místech, kde po zdemolování terasy dojde k vyrovnání terénu tak, aby se zde napojit piazzetta banky, ale i vyústit samotná lávka. Proto město s bankou domluvilo odklad tak, aby mělo čas na zhotovení lávky a banka na svoji pracovní činnost v této lokalitě,“ dodala Kateřina Šmídová.

Banka bude hotová příští rok. Pak se začne s lávkou

Práce na terase by měla banka ukončit do 13 týdnů od předání staveniště. Příští rok, kdy by měla banka dokončit celou stavbu své budovy, se tak budou moci dostavit dělníci, kteří by konečně začali s pracemi na dlouho odkládané lávce.

Na Pouchově vznikne nová hala i s parkovištěm.
Na Pouchově začala stavba nové tělocvičny

Posun termínu, kdy již Hradci hrozila kvůli neexistující lávce pokuta z prodlení, potvrdila i samotná banka. „ČSOB a město Hradec Králové se dohodly na posunu původního termínu pro vybudování lávky u nové regionální bankovní centrály o čtyři roky a měsíc. Tato dohoda umožní vyřešit zpoždění výstavby lávky, které je způsobeno městem. Lávka měla být podle původních plánů nyní již hotová. Ze strany ČSOB jde o vstřícný krok, kterým město získalo potřebný čas pro oba možné způsoby řešení - jak pro vybudování lávky podle současné projektové dokumentace, tak pro případnou přípravu zcela nového projektu lávky, včetně architektonické. Více než čtyřletý odklad dává městu bezpochyby bezpečný prostor pro výstavbu i se zohledněním nutných správních procesů a postupů při zadávaní veřejných zakázek,“ informoval mluvčí ČSOB Patrik Madle.

Budova ČSOB se staví i v současné náročné době podle původního harmonogramu, dle kterého by v ní měla od roku 2021 pracovat více než tisícovka lidí.

Rouškomat v Hradci Králové
U Atria vyrostl rouškomat. Zisk z prodeje zamíří mezi potřebné