O tom, že se Hradec Králové připojil k Pride Business Forum Memorandum 2017+, informovala na svém facebooku primátorka města Pavlína Springerová. „Magistrát města se jako zaměstnavatel zavazuje k tomu, že bude na své půdě rozvíjet vzájemný respekt a toleranci a bude otevřený všem zaměstnancům bez ohledu na jejich sexuální orientaci. Dále bude podporovat a zavádět opatření, která umožní všem zaměstnaným (bez rozdílu) čerpat stejné výhody a slaďovat soukromý a pracovní život,“ vysvětlila primátorka, v čem krok města spočívá.

V praxi se město vynasnaží vytvořit rovné pracovní podmínky pro všechny zaměstnance bez rozdílu, jako je například poskytnutí pracovních úlev zaručených zákoníkem práce manželům a nově také registrovaným partnerům. Příkladem je poskytnutí pracovního volna při doprovodu partnera či partnerky nebo dítěte do zdravotnického zařízení, pracovního volna při narození dítěte, při úmrtí partnera nebo člena jeho rodiny a podobně.

K iniciativě, která vyzývá k podpoře manželství pro všechny páry, se přidalo Klicperovo divadlo, Divadlo Drak i kino Bio Central. Ilustrační foto.
Chceme manželství pro všechny, vzkazují premiérovi hradecká divadla a kino

„Věřím, že žijeme v době, kde není třeba dělat jakékoli rozdíly mezi lidmi. Ráda bych, aby měli u nás ve městě náruč otevřenou všichni bez rozdílu a aby se zde všichni cítili přijímaní a v bezpečí. A já věřím, že to Hradec umí,“ vzkázala Hradečákům primátorka.

Pride Business Forum je iniciativa, která má za cíl podpořit jak zaměstnavatele v zavádění principů LGBT+ diverzity, tak zaměstnance*kyně v jejich úsilí o férový přístup jejich zaměstnavatelů. Zmíněné memorandum organizace přijala v roce 2017. „K naplnění našich cílů jsme v roce 2017 přijali memorandum o podpoře LGBT+ diverzity a inkluze na pracovišti a aktivním uplatňování principu rovnosti,“ uvádí Pride Business Forum na webu.