Další milion korun dá hradecká radnice do nového parkoviště u Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK). Kvůli dohodě s nemocnicí zde město vybuduje vjezdový systém, který bude kompatibilní s tím, který má FNHK uvnitř svého areálu. Důvod vstřícnosti města je jednoduchý - s nemocnicí chystá velkou směnu v hodnotě několika desítek milionů korun.

Nemocnice má od města získat pozemek s parkovištěm pro 205 aut i s novým systémem a další dva pozemky, které chce FNHK použít pro další investice. Město naopak do svého majetku získá bývalou nemocniční ubytovnu na Moravském předměstí. „Zdá se, že dospějeme k dohodě. Smlouvu chci předložit orgánům města, co nejdříve. V ideálním případě ještě v červnu,“ potvrdila Deníku náměstkyně primátora Věra Pourová (ANO).

Nové parkoviště by v takovém případě začala provozovat FNHK. Podle Pourové ho v takovém případě zřejmě využije zejména pro své lékaře. Díky tomu by se ale mohla aspoň malá část míst přímo v areálu uvolnit pro pacienty. „Nemocnice si sama rozhodne, koho si pustí na parkoviště. Zřejmě bude pro lékaře, nikoliv pro pacienty,“ dodala Pourová.

Směna potěší obyvatele Moravského předměstí, kteří se báli, že ubytovnu koupí soukromá firma a následně ji využije pro zahraniční dělníky. Město naopak uvažuje o startovacích nebo sociálních bytech. Rozhodne to, na jaký účel bude možné získat nejvyšší dotaci.