Už šestnáct měsíců je uzavřen ještě nedávno nejnavštěvovanější obchodní dům v krajském městě. Rekonstrukce budovy z roku 1981, kterou starší generace znají pod svým někdejším názvem Prior,začala v polovině února loňského roku. Podle původních plánů měly práce trvat osm měsíců.

Otevření v listopadu 2019 se ovšem brzy ukázalo jako nereálné. „Obchod by měl být znovu otevřený v dubnu,“ přiznal loni na podzim mluvčí Tesca Václav Koukolíček zdržení. Už během zimních měsíců ale bylo kolemjdoucím při pohledu na budovu stojící nedaleko hradeckého vlakového nádraží jasné, že ani dubnové otevření není reálné. To později Deníku potvrdil i majitel objektu Martin Nový. Dělníci podle něj během prací zjistili několik nových věcí, se kterými se původně nepočítalo. „Například jsme museli vybourat a zpevňovat podlahy, protože jsme zjistili, že jsou ve špatném stavu. Původně jsme přitom chtěli novou dlažbu položit na staré podlahy. Takové věci tu rekonstrukci samozřejmě prodlužují a prodražují,“ vysvětlil Nový letos v únoru. Jako další termín proto určil červen.

I vlivem koronairové krize ale ani tento termín nedopadne. Na znovuotevření oblíbeného obchodního domu si budou muset lidé počkat minimálně do září. „Chtěli bychom otevřít 1. září. Jestli se to ale podaří, nikdo neví,“ přiznal Deníku Nový s tím, že největší problém způsobuje administrativa. „Neměli jsme problém ani tak s dělníky jako s tím, že na úřadech tři měsíce pořádně nikdo nebyl, lidé byli doma s dětmi a podobně,“ vysvětlil Nový.

Za rekonstrukci zaplatí prý Nový, který je majitelem i vedlejšího obchodního centra Atrium dohromady přes 300 milionů korun. Po dokončení se budova spojí s Atriem v jedno velké obchodní centrum. Výrazně se zmenší prodejní plocha supermarketu Tesco. Prodejna potravin v přízemí se zmenší a v prvním poschodí vzniknou nové obchody. Objekt projde také dalšími změnami. Přibudou nové prodejní plochy i kanceláře, eskalátory povedou i do druhého patra. Prostor pro menší kanceláře bude také ve třetím patře.