Naprosto unikátní saunu má od včerejška Hradec Králové. Lehká dřevěná stavba s velkorysými prosklenými stěnami jakoby pluje po hladině Orlice, v jednom z nejpůvabnějších koutů města - na Slezské plovárně. Finská saunalautta jí byla inspirací nejen vzhledem a umístěním na vodní hladině, ale také pravými finskými saunovacími rituály. Málokdo totiž o saunování ví tolik, co Finové - pro jejich kulturu je sauna součástí života stejně jako životní postoj, který jedinečně vystihuje prastarý finský pojem sisu: zahrnuje osobní vytrvalost, houževnatost, odolnost i radost ze života a schopnost poradit si v každé situaci.

Hradecká saunalautta nabízí potní místnost s dvacetiprocentní vlhkostí vyhřátou na zhruba 90 stupňů, ochlazovací sprchy přímo na břehu řeky i možnost ponořit se z mola do chladivé vody. Objekt, který téměř výhradně vznikl z přírodních materiálů, a okolní prostředí pak dopřávají relax, odpočinek a inspiraci nejen fyzickému tělu, ale také všem smyslům: zraku, sluchu, čichu, hmatu i chuti.

Relaxace i sport na řece

Saunalautta je jednou ze součástí projektu , který na Slezské plovárně, místě s devadesátiletou tradicí, nabídne návštěvníkům řadu možností nejen k relaxaci, ale i k rekreačnímu vodnímu sportu.