„O podobě letošních vánočních trhů ještě není definitivně rozhodnuto. Připravujeme variantu, která bude nejspíš výrazně omezena oproti plánovanému návrhu, na kterém jsme pracovali v podstatě od léta. Současně je třeba počítat i s tou nejpesimističtější verzí, kdy epidemická situace a vládní opatření organizaci vánočních trhů neumožní,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek. Město i nadále konzultuje situaci s ostatními krajskými městy a také s Krajskou hygienickou stanicí. „Budeme do poslední chvíle čekat na opatření, která vyhlásí vláda před 20. listopadem, kdy by měl končit nouzový stav. Zda dojde k jeho prodloužení, nebo ne, jaká omezení budou platná, to bohužel lze velmi těžko odhadovat,“ doplnil primátor.

Tradiční novoroční ohňostroj se přesouvá, uskutečnit by se měl v rámci letních oslav 155. výročí bitvy u Hradce Králové.

Letošní rok navíc město plánovalo změnu celého konceptu, předvánoční události se měly odehrávat nově na Velkém náměstí.

„Rozhodli jsme se letošní trhy umístit na Velké náměstí, kde se mělo konat i slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Bohužel je již dnes jisté, že se tato událost neuskuteční jako akce pro širokou veřejnost s doprovodným kulturním programem. Původně jsme na celou dobu konání vánočních trhů měli objednané kluziště a další atrakce především pro děti, jako vláček a kolotoč. Stánky s trhovci a s občerstvením měly být na celém prostoru mezi Mariánským sloupem a budovou historické radnice,“ sdělila náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová.

Celá plocha náměstí, kde dnes parkují auta, měla být využitá pro letošní trhy a vánoční atmosféru, na každý den byl připravený kulturní doprovodný program.