Už před dvěma týdny vyslala městská policie po dohodě s radnicí mezi hokejové fanoušky, kteří na zápasy jezdí autem, jasnou zprávu. S nelegálním parkováním v okolí stadionu došla strážníkům trpělivost. "Městská policie Hradec Králové i Policie České republiky přijímá v poslední době čím dál více stížností na špatné parkování návštěvníků hokejových utkání. Řidiči nerespektují pravidla silničního provozu. Parkují v křižovatkách, na chodnících, na zeleni a nerespektují zákaz zastavení. Ohrožují tím nejen sebe, ale i další účastníky silničního provozu a často i poškozují majetek města," uvedla důvody mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

S policisty přibyly také pokuty

Že nejde jen o řeči do větru, se od té doby mnozí hokejoví fanoušci už přesvědčili. Při posledních domácích zápasech hradeckých hokejistů výrazně přibylo strážníků i státních policistů. A přibylo i pokut za špatné parkování. "Já tady ale parkuju vždycky," snažil se obměkčit strážníky řidič, který v úterý dostal pokutu za parkování na trávě za biskupským gymnáziem. Stejně jako další však neuspěl.

Úterní hokejový svátek bude další zkouškou. Kromě sedmi tisíc lidí, kteří budou sledovat finále přímo na stadionu, se očekávají davy dalších fanoušků i u velkoplošné obrazovky na parkovišti u Hotelu Stadion. Ze strany klubu jde o vstřícný krok pro své příznivce. Ti, kteří si nestihli pořídit lístek na stadion, mohou zadarmo sledovat utkání společně s dalšími fanoušky na velkoplošné obrazovce o rozměru 15 metrů čtverečních, speciálně připravené na zítřejší finále. Na místě bude pro fanoušky připraveno i venkovní posezení a stánky s občerstvením. Jenže pro centrum města to znamená ještě větší nával. A ubudou i desítky míst právě na parkovišti u Hotelu Stadion.

Strážníci doporučují parkovat jinde

Městští strážníci i hokejový klub upozorňují fanoušky, že ve městě existuje několik alternativ, kde mohou v docházkové vzdálenosti bez problémů zaparkovat. Tři z nich jsou dokonce pro řidiče zdarma. „Chtěli bychom požádat hradecké fanoušky, aby využívali hromadnou dopravu a snížili tak počet parkujících vozidel, mimohradeckým návštěvníkům doporučujeme parkovat na bezplatných parkovištích, která jsou v dosahu zimního stadionu,“ uvedla Eva Kněžourová. Fanouškům jsou k dispozici zdarma parkoviště Flošna vzdálené 1200 metrů od stadionu, nově otevřené parkoviště u fakultní nemocnice vzdálené jeden kilometr a zejména parkoviště u Univerzity Hradec Králové. Z něj dojdete na stadionu za méně než pět minut. Vzdálené je 550 metrů. Přesto bývají všechny tři parkoviště během hokejových utkání téměř prázdné. Pokud se přesto rozhodnete hledat parkovací místo někde v okolí stadionu, dávejte si velký pozor, abyste neporušili zákon. V takovém případě vám může být uložena pokuta až do výše 2000 korun. A pokud bude vozidlo činit překážku silničního provozu, hrozí řidičům i odtažení.