V zaplněném hradeckém Adalbertinu se sešlo osm sympatických dívek, které se představily ve čtyřech disciplínách, ve kterých musely prokázat nejen své schopnosti ale i inteligenci, zvláště pak v odpovědích na otázky z historie města Hradec Králové a o osobnosti královny Elišky Rejčky. Celým večerem v divadelním provedení provázela Radka Paušimová se skupinou historického šermu Fortis.

Večer měl rovněž charitativní podtext

Program finálového večera byl doplněn o doprovodná vystoupení. Jedním z nich byla skupina středověké hudby Dei Gratia z Tábora, dalším opět skupina historického šermu Fortis z Hradce Králové, která zároveň dotvářela divadelní scénu soutěže svými vstupy v podobě středověkých tanců či dobových soubojů. Celý večer, nad kterým převzal záštitu primátor města Zdeněk Fink i hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, byl zároveň i charitativním a podpořil Nadaci pro transplantace kostní dřeně a Národní registr dárců kostní dřeně.

Vítězka a k ní ještě tři dvorní dámy

A kdo že dvacetičlennou porotu zaujal nejvíce a zvítězil? Na první příčce se umístila, a tím i získala titul královny města Hradec Králové (Elišky Rejčky) čtrnáctiletá Lenka Prouzová z Hradce Králové.

Dále byly zvoleny tři dvorní dámy královny, a sice takto: 1. dvorní dámou se v internetovém  hlasování na stránkách pořádající agentury (na adrese: www.modelagencyddhk.cz) stala patnáctiletá Renáta Anderlová z Hradce Králové, 2. dvorní dámou z finálového večera je čtrnáctiletá Markéta Hoffmanová z Hradce a 3. dvorní dámou byla zvolena čtrnáctiletá Anna Vašatová taktéž z krajského města.

Otto Tomek, Ag. D&D