Nově zrekonstruované barevné dětské šatničky využily v úterý 25. října první děti z mateřských škol.  Dětské šatny byly v původním stavu od výstavby  krytého plaveckého bazénu v roce 1993, dámské a pánské šatny a sociální zařízení prošly kompletní přestavbou již v roce 2012.

Renovace dětských šaten v celkové hodnotě 3,5 milionů korun bez DPH byla technologicky a časově natolik náročná, že ji nebylo možné stihnout v průběhu odstávky, ale zasáhla i do stávajícího provozu. Neproběhly totiž jen povrchové úpravy pro zatraktivnění prostředí, ale kompletně se vyměnily i všechny rozvody vody, odpadů, elektřiny a vzduchotechniky a vše se znovu zaizolovalo za použití nejnovějších materiálů. Pro naše nejmenší návštěvníky jsme zajistili nejen komfortnější, ale i zdravější a bezpečnější prostředí. Přestavba začala 27.srpna a byla úspěšně dokončena 24. října.

A co malí návštěvníci získali? Veselé a barevné obklady na stěnách, nové vybavení, senzorické sprchy a útulnější zázemí. Kompletní rekonstrukcí prošlo nejen sociální zařízení, osušovna, ale i vstupní chodba ke čtyřem  dětským šatnám a tak na děti i rodiče dýchne nové prostředí již hned při příchodu. Dveře i obklady stěn mají malí budoucí plaváčci vyzdobené množstvím kreslených postaviček z vodního světa. Po podzimních prázdninách pak nové zázemí a dětský bazén prověří v plném provozu děti ze škol, školek a zájmových kroužků, které využívají pro vstup do dětského bazénku i krytého padesátimetrového bazénu právě tyto dětské šatničky.   (mv)