Dočasným domovem mu v Hradci bude kino Bio Central na třídě Karla IV. „Začneme filmem Sils Maria, ve kterém v hlavní roli účinkuje Juliette Binocheová, která je u českých diváků známá a velmi oblíbená, takže se těšíme na opravdu pěkné zahájení. Další hvězdou, na kterou se mohou diváci těšit, je Marion Cotillard," slibuje Ilona Machová z kina Bio Central.

V zahajovacím trháku letošního festivalu se představí také herečka Kristen Stewart, známá především jako Bella z upírské ságy Stmívání.

Nebude chybět ani 3D projekce

Kromě animovaných filmů pro děti jdou všechny snímky v české předpremiéře. Diváci je tedy uvidí dřív, než půjdou do běžné distribuce.

„Máme i jednu velmi speciální projekci ve 3D pojmenovanou Sbohem jazyku. Film má pouze 70 minut, ale myslím si, že fanoušky režiséra Jean-Luca Godarda opravdu potěší," láká Ilona Machová.

Všechny filmy jsou v původním francouzském znění doplněny o české titulky. Lístky jsou v prodeji v pokladně kina a jeden vás vyjde na stokorunu.

Bio Central čeká v nejbližších dnech také Mezinárodní festival outdoorových filmů a na začátku prosince mohou diváci navštívit Ozvěny mezipater, což je akce zaměřena na queer komunitu a do Hradce se vrátí po dlouhých deseti letech.

Z programu si vyberou i nejmenší
Ve čtvrtek na zahajovacím večeru promítne Bio Central film Sils Maria s Juliette Binocheovou v hlavní roli od 20 hodin.
V pátek se můžete těšit na dva filmy Příběh Marie od 18 hodin a životopisný film Saint Laurent od 20 hodin.
O den později diváky čekají Mikulášovy patálie na prázdninách od půl čtvrté odpoledne.
Neděle bude doslova nabitá filmovými zážitky, vybrat si totiž můžete hned z 11 snímků. Animovaný film Mrňouskové – Údolí ztracených mravenců začíná o půl čtvrté odpoledne. Od 17 hodin pak Bio Central uvede hned 9 filmů: Pasažérka, Bestie, Čas přemýšlet, Na druhém konci drátu, Slunce v prázdném pokoji (Podzim 63), Žena z Ria, Kam odložím svou cudnost, Bouře ve větrovce, Chůvička a Sbohem jazyku.
V pondělí, úterý i ve středu se nabízejí vždy shodně dva filmy. Tři srdce od 18 hodin a Jimmy P. – Psychoterapie prérijního indiána o dvě hodiny později.
Úterní osmnáctá hodina bude patřit Sexu v Paříži a od 20 hodin ovládne kinosál film Láska je dokonalý zločin.
Poslední festivalový den vás pak od šesti večer čeká Violette. Rozlučkovým snímkem pak bude od půl deváté Dva dny a jedna noc.

Michaela Zumrová