Rekonstrukce by podle předběžných plánů měla být hotova už v prvním pololetí příštího roku.

Nový chodník i zastávka MHD

To ale není zdaleka všechno. Město zde rovněž schválilo stavbu nového kvalitního chodníku, který zde citelně chybí, a který naváže na společnou zastávku meziměstské i městské hromadné dopravy.

Nová zastávka bude opatřena přístřeškem, což zajistí větší komfort cestujícím. Nebude chybět ani bezbariérová rampa z chodníku k nástupišti.

„Město si uvědomuje obtížné podmínky pro parkování v panelákových zástavbách a snaží se v rámci svých finančních a také technických možností  tento problém postupně řešit," slibuje Jindřich Vedlich, náměstek primátora zodpovědný za rozvoj města.

Ke konci se blíží opravy Formánkovy

Obtížný problém se stáním pro automobily řeší Hradec Králové i ve Formánkově ulici v Třebši nebo v malšovické ulici Kpt. Fechtnera.

Ve Formánkově ulici nyní finišuje rekonstrukce, díky níž by mělo vzniknout na šedesát nových parkovacích míst. Stav před opravou byl opravdu neutěšený. Proto šlo také o jeden z hlavních požadavků zdejší komise místní samosprávy.

Kromě rekonstrukce komunikace město přislíbilo i celkovou úpravu okolí – v plánu je například zpevnění ploch pro kontejnery či sadové úpravy blízkého okolí. Oprava by měla být hotova do konce tohoto roku, magistrát do ní investoval sedm milionů korun.

Veronika Skřivanová