Krajské město v úterý vzdává hold padlému vojákovi podruhé.

V 11 hodin se v Hradci Králové příbuzní, přátelé i kolegové rozloučí s rotmistrem Jaroslavem Lieskovanem, který po převozu do Česka podlehl 14. července zraněním, jež utrpěl při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu.

Rotmistr zemřel ve střešovické nemocnici. Po převozu prodělal několik složitých operací, ale zranění byla bohužel příliš vážná. Rozloučení proběhne na kuklenském hřbitově.

Voják, kterému kamarádi říkali Lesák nebo Lesi, se do povědomí veřejnosti dostal už před časem, a to díky kolegovi Danielu Hlaváčovi, který s ním na misi v Afghánistánu sloužil a rotmistra zvěčnil na mnoha fotografiích. Své kamarády fotil během volna na základnách ale i na patrolách v okolí. Snímky z Afghánistánu mu přinesly umístění i v prestižní soutěži Czech Press Photo. S Lieskovanem byl Daniel Hlaváč od svého nástupu do armády. V roce 2007 byli společně na misi v severoafghánském Fayzabádu a později i půl roku v Lógaru. „Byl výjimečný a hybnou částí chrudimského praporu," vzpomínal na něj.

S rotmistrem se přijde rozloučit také Michal Zakopal z Hradce. „Byl to fajn kluk, znali jsme se asi patnáct let, potkali jsme se tuším někde ve fitku," vzpomíná. Chodili spolu občas posedět, na pivo moc ne, spíš na něco ostřejšího. O misích v zahraničí se spolu příliš nebavili. „Asi nemohou, mluvili jsme se spíš o normálních věcech," dodal.

Hradec už se s jedním vojákem, který také kvůli sebevražednému útoku zahynul – Janem Šenkýřem – loučil. Bylo to minulý pátek na kuklenském hřbitově.