„Pokud by se jednání nikam neposunula, připadá v úvahu i jiná varianta, tedy vytvoření pár hospicových lůžek bez samotného zařízení. Tuto možnost si však zatím nepřipouštím," řekl Deníku Jiří Stejskal s tím, že ve hře jsou stále dvě varianty, kde by mohl hospic vzniknout. Jedna je využít prostory staré nemocnice u Orlice a druhá vystavění tohoto zařízení na „zelené louce".

„Měl jsem naplánováno jednání s ředitelem nemocnice Romanem Primulou o případném využití prostor staré nemocnice. Bohužel ho den před termínem odvolali. V tuto chvíli nevím, jaké plány má nové vedení. S ním se chci sejít v průběhu září. Teprve poté bude jasněji," řekl Jiří Stejskal a dodal, že v tomto mezidobí požádala Charita hejtmanství o spoluúčast na projektovou dokumentaci.

„Co se týče samotného hospicu, tak naše uvažovaná suma na jeho vznik se pohybuje kolem 30 milionů korun," uvedl ředitel.

Do konce letošního roku by mělo být jasněji, jestli v Hradci Králové vznikne tolik potřebný hospic. „Logické je, že jeho stavba na „zelené louce" by vyšla daleko levněji, než rekonstrukce staré nemocnice. Tím ale nechci tvrdit, že právě nová výstavba je pro nás tou jedinou variantou. Stále běží jednání, jejichž konečný výsledek nechci předjímat," řekl Deníku ředitel Charity Jiří Stejskal s dodatkem, že další jednání závisí jak na pohledu nového vedení nemocnice, tak i na finančních možnostech. „Hledáme i vhodné dotační tituly. A to na obě varianty," dodal Jiří Stejskal.