Fandové sportu se mají tuto neděli v Hradci Králové na co těšit. FC Hradec Králové se na malšovickém stadionu od 15 hodin utká s pražskou Spartou a aby toho nebylo málo, od 19.20 svedou boj na ledě hradeckého zimního stadionu domácí Mountfield s pardubickým Dynamem. Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje proto v souvislosti s tím chystá rozsáhlejší opatření.

„Naším cílem bude dohlédnout na bezpečnost v celé krajské metropoli se zaměřením na dodržení veřejného pořádku v souvislosti s konáním obou sportovních událostí. Do policejní akce budou v součtu zapojeny desítky policistů nejenom z pořádkové, ale také z kriminální, cizinecké či dopravní služby. V ulicích budou spolu s nimi i policisté antikonfliktního týmu. V případě narušení veřejného pořádku a páchání protiprávního jednání jsme připraveni okamžitě zasáhnout,“ uvádí Petr Sehnoutka, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, který je zároveň velitelem celého opatření.

Zdrogovaný řidič při honičce předjížděl, kde neměl, a vjížděl do protisměru.
VIDEO: Divoká honička před Hradcem. Propuštěný vězeň ujížděl pod vlivem drog

Jak informovala v tiskové zprávě policejní mluvčí Magdalena Vlčková, policie je v kontaktu s pořadateli obou sportovních klání i s Městskou policií Hradec Králové a s dalšími dotčenými subjekty. Fanoušky rovněž varuje před použitím pyrotechniky.

„Po celý den budeme monitorovat nejen příjezd fanoušků a jejich příchod na oba stadiony, ale také jejich následný odjezd,“ dodává k nastavenému opatření Sehnoutka.

Policisté budou dohlížet také na bezpečnost a plynulost dopravy ve městě. Upozorňují přitom, že je třeba počítat s možnými dopravními omezeními nejen u obou stadionů, ale také na to, že s ohledem na vyšší počet návštěvníků mohou nastat různá dočasná omezení i v dalších částech centra města. Lidé by měli dbát pokynů policistů, strážníků ale i pořadatelů.

Řidič boural pod vlivem alkoholu.
Řidič pod vlivem alkoholu naboural do lampy a stromu u fotbalového stadionu

Dopravní podnik města Hradec Králové umožní v tento den v souvislosti s akcemi cestujícím, kteří se prokáží permanentkami FC Hradec Králové a mobilními nebo tištěnými vstupenkami, bezplatnou přepravu na všech linkách MHD v Hradci Králové dvě hodiny před zahájením utkání a hodinu po jeho skončení.