Do první soutěže, která byla vyhlášena v lednu, se žádná stavební firma nepřihlásila, a tak město muselo požadavky na případné uchazeče snížit. Podmínky výběru a zadávací dokumentaci dnes schválilo zastupitelstvo města.

V novém tendru uchazeči musí prokázat zkušenosti se stavbou mostních konstrukcí, ale nebudou už muset doložit reference na stavbu lávku určité délky a stejného typu, který je v projektu. Méně přísné požadavky jsou i na stavební dozor.

„Pokud stavební firmu vybereme během léta, na podzim se může začít. Podle projektu by stavba měla trvat osm měsíců, termín dokončení však bude záviset na počasí, především během zimy,“ uvedl náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Nová lávka pro chodce a cyklisty, která propojí Eliščino a Smetanovo nábřeží, bude mít konstrukci z betonových tvarovek spojených lanem. Její cena by měla dosáhnout 46 milionů korun bez DPH. Město chce na financování využít dotaci z operačních programů ITI hradecko-pardubické aglomerace, měla by pokrýt až 80 procent nákladů.