Na dvou frontách nyní pracuje firma ISP v Hradci Králové – postupně staví parkovací dům v Gayerových kasárnách a současně pracuje na dalším parkhausu v centru města. Ten by měl vyrůst na Slezském Předměstí u zdejší polikliniky.

„Během srpna chceme nechat zpracovat studii par-kovacího domu. Na tu by měla navázat žádost o územní rozhodnutí. To bychom měli rádi do konce roku,“ uvedl k parkovacímu domu na Slezském zástupce ISP Jiří Holubec s tím, že současnou prioritou je dostavba parkovacího domu v areálu hradeckých Gayerových kasáren. „Pokud vše půjde podle plánu, tak by se parkovací dům v Gayerových kasárnách měl otevřít příští rok v červnu,“ dodal Jiří Holubec, který by byl rád, kdyby po skončení této akce začala i stavba krytého stání na místě nynějšího parkoviště mezi Poliklinikou a sídlem Okresní správy sociálního zabezpečení. „Budu však realista, takže bych byl rád, kdyby tento dům začal růst v roce 2020,“ dodal Holubec.

Parkovací dům by měl usnadnit život i lidem, kteří si jezdí vyřizovat různé úřední záležitosti do nedalekého sídla Okresní správy sociálního zabezpečení.

„Na tomto projektu teď usilovně pracujeme. Víme, že zdejší situace je opravdu alarmující,“ uvedl nedávno náměstek primátora Jindřich Vedlich a dodal, že radnice tímto úkolem pověřila odbor hlavního architekta pod vedením Petra Brůny.

Podle něj by měl nový parkovací dům pojmout minimálně 200 vozidel.

„Poptávaný počet vychází z dříve provedených průzkumů parkovacích deficitů v okolí, budou ale samozřejmě sledovány i varianty s vyššími kapacitami parkhausu kolem 300 vozidel,“ dodal architekt. Problémem pro nový parkovací dům by neměl být ani stále připravovaný územní plán města.

„Tento parkhaus je zakotven jak v současném, tak i v budoucím územním plánu,“ dodal náměstek primátora.

Betonka u nemocnice snad příští rok

Neutěšená situace s parkováním je dlouhodobě i u hradecké fakultní nemocnice. Deficit míst k stání mají prozatím zajistit panely, které po vyřešení všech problémů kolem nového parkhausu a přilehlé křižovatky Mileta uvolní místo novému parkovacímu domu. Jeho stavba je však podmíněná rekonstrukcí křižovatky Mileta. Tu komplikují odvolání a podjatost v probíhajícím územním řízení. Panelová plocha u nemocnice pro minimálně dvě stovky automobilů by tu mohla začít růst v první polovině příštího roku.