V Hradci Králové se akce První den spolu uskuteční 1. ledna od 16:00 hodin na Velkém náměstí, kdy začne projekce na velkoplošnou obrazovku, připravený bude také čaj a punč nebo čočková polévka. Od 18:00 se uskuteční videomapping na téma 150. výročí bitvy u Hradce Králové z roku 1866, celou akci zakončí ohňostroj.

V Trutnově připravuje město ohňostroj na Krakonošově náměstí na 31. prosince od 23:45, příchod půlnoci oznámí výstřel vypálený z děla Klubu vojenské historie Trutnov. Město na ohňostroj uvolnilo 120.000 korun, pořadatelé upozorňují, aby lidé svou pyrotechniku odpalovali až po skončení ohňostroje.

Ohňostroj rozzáří 1. ledna od 18:00 také Masarykovo náměstí v Náchodě, náklady budou 55.000 korun. V Jičíně se uskuteční Silvestrovská show, která je součástí Adventního programu. „Jedná se o kulturní program, který pořádá soukromá agentura, která vyhrála výběrové řízení. Cenu jednotlivých show neznáme," uvedla mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová. Podle informací pořadatelů bude připraveno vystoupení kouzelníků či hudební program, při kterém zazní písně z muzikálů.