Cílem publikace, která má podobu tématické omalovánky s mětskými motivy, je pozvat děti spolu s rodiči na procházku po již vzniklých turistických okruzích, kde na ně čeká zábavná soutěž s různými úkoly.

Pokud vyplní odpovědi na otázky do anketního lístku v knize a odevzdají ho v informačním centru, dostanou dárek.

Slavnostního uvedení na veřejnost se zúčastnil - kromě autorky Martiny Erbsové, ředitel Muzea východních Čech Zdenek Zahradník (na snímku Jana Prušky vpravo vzadu) spolu s Alešem Mokremem, vedoucím odboru kultury magistrátu. (sir)

Turistická omalovánka bude od poloviny června zdarma k mání v informačních centrech na Velkém náměstí a na Gočárově třídě.

SLAVNOSTNÍHO KŘTU před Muzeem východních Čech se v pátek 8. června zúčastnily také desítky dětí. Foto: DENÍK/Jan Pruška

Dětské návštěvníky Hradce provede městem nová knížka a hra


Královéhradecká radnice připravila na prázdninové měsíce pro dětské návštěvníky města turistickou knížku a soutěž nazvanou Hradec Králové hrou. Knížka seznámí děti s historickými zajímavostmi města a rodiny provede po dvou vycházkových okruzích centrem města, informovala Martina Erbsová z hradecké radnice.

"V průběhu putování městem na děti a jejich rodiče čeká celkem 24 zastavení u informačních tabulí, kde mohou plnit různé úkoly. Odměnou za jejich splnění jim bude malý dárek, který obdrží po odevzdání přiloženého anketního lístku v informačním centru," uvedla autorka Martina Erbsová.

Ilustrovaná knížka, která nabízí informace o architektuře a zajímavosti o jednotlivých památkách, má 32 stran a funguje také jako omalovánky. (čtk)

Úvodní stránka oslovuje nejmenší Hradečánky i návštěvníky města

Ahoj milý, malý návštěvníku!

Aby se ti v našem městě líbilo ještě více, připravili jsme pro tebe hru, která ti zpříjemní prohlídku a poznávání krásných zákoutí Hradce Králové.

Tvým cílem bude obejít dva městské procházkové okruhy. První okruh, při kterém pznáš historickou část města, začíná u informačního centra na Velkém náměstí a končí na náměstí Svatojánském.

Během této procházky narazíš na 13 hnědých informačních stojanů.

Při druhé procházce poznáš mladší část města. Začíná před Muzeem východních Čech a končí u budovy Adalbertina na třídě ČSA. Na ní nalezneš 11 šedých informačních stojanů.

Aby se ti stojany lépe hledaly, na poslední stránce nalezneš mapku, která tě povede.

Čísla úkolů jsou stejná, jako čísla na stojanech, na kterých si můžeš prohlédnout obrázky důležitých staveb a něco se o nich dozvíš.

Když si pozorně přečteš údaje na stojanech, budou se ti lépe plnit úkoly této brožurky.

Nakonec si ji můžeš celou vymalovat.

Přejeme ti hodně zábavy.

Zdroj: Hradec Králové hrou
Publikace má kapesní formát A5.