Pátečním dnem odstartuje dvoudenní program krajských dožínek. „Pro základní a mateřské školy je připravený zábavně-odborný program, kde se budou formou otázek a odpovědí seznamovat se zemědělstvím, zdravými potravinami a přírodou, ochutnají výrobky našich regionálních potravinářů a za své odpovědí získají drobné odměny,“ informovala ředitelka krajské Regionální agrární komory Jaroslava Nekvasilová.

Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí v 10 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí, poté po malém okruhu k Magistrátu města. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům - vítězům soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje. Potravináři účastnící se soutěže budou na Dožínkách své výrobky také prodávat a jejich prodej bude podpořen komentovanými ochutnávkami. V letošním roce se akce zúčastnilo v sedmi kategoriích celkem 24 regionálních výrobců.

Největší lákadla letošních dožínek
- Před koupalištěm Flošna a Všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin.

- Na připravených pódíích bude až do pozdního odpoledne probíhat pestrý kulturní program, jehož největší hvězdou bude kapela YO YO BAND, Martin Maxa, David Deyl a další.

- K vidění bude také výstava zemědělské techniky a hospodářských zvířat, ukázky drobných řemesel a atrakce pro děti.

- Pokračovat budou ukázky prací se zvířaty, které zaujmou nejen malé návštěvníky.
(zdroj: OAK HK)