Hradecký deník pro vás proto uspořádal anketu, při níž jste hledali jak ty krásné části vašeho města, tak jeho ostudy.

„Nejsem rodilý Hradečák, ale přistěhovalec. Ale toto krásné město jsem si zamilovala a našla jsem si tady svoje místa," napsala Marie Tichá Šafratová. „Nejkrásnější jsou pro mě Jiráskovy sady, oáza klidu a míru, a to v jakémkoli období," doplnila.

Jiráskovy sady se staly jedním z hlavních favoritů. Vítězem se však nakonec stala vodní elektrárna Hučák. „Ta patří ke skvostům i se zrekonstruovanými náplavkami," hodnotil Čestmír Brandejs. Jako jednoho ze svých favoritů zvolil Hučák také Michal Prouza.

Často zmiňovaný byl také fotbalový areál Bavlna, či dopravní terminál. „Je to moderní, účelný a estetický komplex," glosoval Čestmír Brandejs, jenž se pustil do velmi zevrubného hodnocení hradeckých plusů i minusů.

Je to tak – i těch se našlo dostatek. Například Benešova třída, areál Hvězda či malšovický Všesportovní stadion. Redakce pak zařadila mezi tyto průšvihy koželužnu v Kuklenách.

Respondenti si však vzpomněli i na jednotlivosti, které je dráždí. Vladimír Jeřábek ze Stěžer upozornil na zrekonstruovaný rodinný dům ve Dvorské ulici ve Svobodných Dvorech. „V řadě rodinných domků se sedlovou střechou vyrostla nevkusná budova o čtyřech podlažích s rovnou střechou a podivnou přístavbou, obehnanou několikametrovými ploty a vraty z plechového trapézu, která svou výškou změnila ráz celé ulice," popsal.

Jaroslav Novotný z Malšovic zase vybral garáže v ulici Na drahách, naproti potravinám Koula. „V hezké zástavbě vznikla tato příšernost, která ohrožuje bezpečnost dopravy i chodců na křížení ulic Kpt. Fechtnera a Krapkova," podotkl.

Čím se chlubíme? Za co se stydíme?

close Elektrárna Hučák v Hradci Králové. zoom_in Krásy Hradce:
Vodní elektrárna Hučák,
fotbalový areál Bavlna,
Jiráskovy sady,
Terminál hromadné dopravy,
pěší zóna od baťkova náměstí k Masarykovu náměstí,
nové pavilony v nemocnici.

close Areál Hvězda na hradeckém Moravském Předměstí. zoom_in Ostudy města:
Benešova třída,
areál Hvězda,
koželužna v Kuklenách,
povrch na Velkém náměstí,
malšovický Všesportovní stadion.