„Ke každému z hospitalizovaných pacientů může v době od 15 do 17 hodin pouze jeden člověk. Oddělení, kde jsou hospitalizováni covid-19 pozitivní pacienti a kde jsou vyhlášeny karanténní opatření, jsou pro návštěvy uzavřena,“ informoval mluvčí zdravotnického zařízení Jakub Sochor.

Podle vedoucí nemocniční hygieny hradecké nemocnice Lenky Hobzové se však omezení netýká návštěv u dětských a těžce nemocných pacientů: „Výjimkou jsou návštěvy dětských pacientů a pacientů v terminálním stadiu, i nadále je také možná účast doprovodu rodičky u porodu.“ Případné vyhlášení plošného zákazu návštěv v nemocnici se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace, současné opatření je v platnosti do odvolání.

Pro návštěvy hradecké nemocnice však dál platí nutnost mít při vstupu do objektů ochranu úst a nosu, při vstupu na oddělení si musí vydezinfikovat ruce. „Na návštěvy by rozhodně neměli přicházet lidé s příznaky respiračních onemocnění, například teplotou či kašlem. Jedná se o ochranu zdraví hospitalizovaných pacientů i zaměstnanců nemocnice,“ dodal Jakub Sochor.