Do voleb jde strana s programem Bydlet, pracovat a žít v Hradci Králové. „Město v poslední době stagnuje, nefunguje, nemá ani hotový územní plán,“ řekl včera novinářům lídr hradecké kandidátky a místopředseda oblastního sdružení ODS Michal Moravec (45). ODS chce podle jeho slov mimo jiné podporovat bytovou výstavbu včetně nájemního a sociálního bydlení, posílit pravomoci komisí místní samosprávy a nastartovat rekonstrukce sídlišť a okrajových městských částí. Pro vznik nových pracovních míst chce do města přivést investory, vybudovat čistou průmyslovou zónu a podporovat drobné podnikání. „Mladí z města odcházejí a město stárne,“ podotkl Michal Moravec. Jedním z cílů programu je tedy i vznik pracovních příležitostí pro absolventy hradeckých vysokých škol.

Na dalších místech kandidátky jsou dlouholetý vedoucí živnostenského úřadu Jiří Bláha, programátor Jakub Vít, manažerka Věra Šenková a jednatel Jaroslav Filip. Nynější zastupitelé Oldřich Vlasák a Martin Soukup jsou na sedmém a desátém místě, lékař Jan Michálek mezi 37 kandidáty nefiguruje.

Do kampaně strana dá asi půl milionu korun, před čtyřmi roky to bylo jednou tolik. Strana chce přesvědčit voliče prostřednictvím sociálních sítí, ale také kontaktní kampaní.