Premiér s dalšími členy vlády navštívil v kraji několik míst, mimo jiné byl ve fotbalovém klubu FC Hradec Králové, který vlastní město. Město připravuje stavbu fotbalové arény za více než 600 milionů korun na místě nevyhovujícího všesportovního stadionu.

"Je to věc, kterou si v rámci koalice budeme muset velmi jasně vyříkat. Nedokážu si představit pokračování koalice, kde se jeden partner takto chová k druhému. Je to vážné ohrožení vzájemné důvěry i samotného koaličního projektu," uvedl předseda klubu městských zastupitelů za ODS Martin Soukup (ODS).

Ačkoliv byla návštěva ohlášena jako návštěva premiéra, skutečný průběh cesty měl charakter spíše předvolební agitace, uvedla ODS v prohlášení.

Náměstkyně primátora pro ekonomiku Monika Štayrová (ANO) kritiku odmítla. Podle ní byl primátor o termínu návštěvy premiéra informován. "Kritika je neopodstatněná. ODS o tom věděla, byla to pracovní návštěva pana premiéra a na jednotlivých setkáních (ve městě) se podílely i špičky ODS. Škoda, že si to musíme takto vyřizovat přes média," řekla ČTK Štayrová.

ODS v tiskovém prohlášení kritizuje i to, že šlo o akci placenou z veřejných prostředků, přičemž nesla znaky stranického turné, kde premiéra doprovázeli ministři, poslanci a další představitelé zvolení za ANO a k setkání s premiérem přitom pozván nejen hradecký hradecký primátor, ale ani hejtman kraje Jiří Štěpán (ČSSD). "To samo o sobě vypadá jako účelová selekce politických oponentů, což je věc, kterou si Andrej Babiš může dovolit na stranické, nikoliv na premiérské návštěvě," uvedl Soukup.

V Hradci Králové vládne koalice ANO, ODS a uskupení Změna pro Hradec a Zelení. Koalice má v zastupitelstvu nejtěsnější většinu 19 hlasů ze 37.