Soukromou kuchařskou školu založila roku 1909 a vedla ji až do své smrti v roce 1926. Škola pak vydržela ještě rok a zanikla. „Podle toho, co jsem se o ní dozvěděla, šlo velmi výraznou a schopnou ženu," říká Pavla Koritenská, která pořádala výstavu s názvem Cesty dívek za vzděláním v hradeckém muzeu.

Anuše Kejřová.Recepty nesly jména blízkých i města

Zvláštností Anuše Kejřové bylo, že své recepty pojmenovávala po svých blízkých nebo po městských částech Hradce Králové. Pochutnat si tak můžete na jejím Helenčině, Vilouškově nebo Anušině dortu, Hradeckých klobásách, Pouchovských kapustových karbanátcích,  Hradeckých pralinkách, Hradeckých votrocích nebo Královéhradeckých řezech.

A jak to v její škole vypadalo? V prvním patře byla samozřejmě kuchyně  s kachlovými kamny, přípravna, kde si dívky chystaly suroviny na vaření a bylo tam i nádobí. Salon vily se využíval k výuce stolování a domácího hospodářství. Kuchyň byla i v přízemí a u domu byla i dílna na výrobu prášků na praní, prostředků na mytí nádobí, prášku do pečiva, vanilkového cukru i kosmetických přípravků.

Jinak na výuku si dívky ve věku 17 až 20 let musely trochu přivstat. Začínalo se v šest ráno a končilo ve dvě odpoledne. Každý den ráno ohlásila paní Kejřová jídelníček a dívky si musely v jejích kuchařských knihách vyhledat recepty a vařit. Připravovaly zároveň oběd i večeři. Po dovaření se jídlo ochutnávalo. Ochutnávku si dívky platily extra. Hotové jídlo se muselo správně naaranžovat na stůl.

Poté šlo zpět do kuchyně a snědli ho členové rodiny Kejřových, služebné a dívky z kurzu, které u nich bydlely. Kejřová učila i správný nákup potravin, sestavování jídelních lístků a péči o zařízení a údržbu bytu. Věnovala se také zdravovědě a domácím léčebným prostředkům. Součástí výuky bylo i mytí nádobí a péče o měděné formy na bábovky.

Recept Anuše Kejřové: Hradecké čokoládové dortíčky
4 žloutky, 10dkg másla, 15dkg práškového cukru, a lžičku strouhané citronové kůry třeme do zhoustnutí. Pak přidáme zlehka 10 dkg strouhané čokolády, 15 dkg krupičkové mouky, a ze čtyř bílků tuhý sníh, a to tak, že přidáváme vždy po lžíci čokolády, sněhu a mouky s moučkou. Koláčkový plech potřeme omastkem, posypeme moukou, těsto na něj nalijeme jeden  cm vysoko. Urovnáme je nožem a pečeme 
v mírně prohřáté troubě. Z upečené placky vykrájíme koblihovým tvořítkem menší dortíčky, které potřeme na povrchu kyselejší šípkovou neb angreštovou marmeládou, polijeme čokoládovou polevou a po povrchu posypeme polevu drobně nasekanými mandlemi.