Radnice zaplatí společnosti Valc za opravu tanečního a výtvarného pavilonu a výstavbu nové spojovací chodby 76 milionů korun bez DPH. Pokud vítěznou nabídku v pondělí posvětí i zastupitelé, měly by samotné stavební práce začít na přelomu letošního a příštího roku. Hotovo bude do dvou let.

„Po všech peripetiích s původní projektovou dokumentací a dalších komplikacích jsme konečně dosáhli podstatného milníku, v radě města jsme projednali výsledek výběrového řízení a doporučili jej ke schválení zastupitelstvu. Rád bych celé škole poděkoval za trpělivost a spolupráci,“ uvedl primátor Alexandr Hrabálek (ODS). Svými slovy připomněl, že rekonstrukce stařičké nevyhovující budovy je dlouholetým hradeckým problémem. Stavební práce začaly ještě za bývalého vedení města, po sporu s radnicí je ale v červnu 2018 společnost Prima ukončila. Od té doby vedení školy čeká na to, až bude rekonstrukce pokračovat.

Po stopách Jana Kotěry.
OBRAZEM: Po stopách Jana Kotěry v krajském městě aneb prohlídka muzea

Příznivci školy kvůli údajně pomalému postupu radnice dokonce před dvěma lety sepsali petici za rychlejší práce na Střezině. A získali tehdy úctyhodných tři a půl tisíce podpisů. Na zoufalé podmínky upozornila škola například i manifestací, při které žáci postavili novou školu z papírových krabic. Teď se konečně rozjede i opravdová přestavba.

„U výtvarného a tanečního pavilonu dojde k rekonstrukci střechy, která bude zároveň zateplena, stejně tak dojde k novému zateplení fasád. Uvnitř budou nově provedeny veškeré vnitřní instalace jako jsou rozvody vody, kanalizace, elektro a podobně. Postavena bude také nová krytá spojovací chodba, která nahradí tu stávající,“ řekl investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS). Toho potěšila i cena, kterou se městu podařilo vysoutěžit. „Vítěz nabídl cenu 76,2 milionu korun. Jsem za to rád, protože jsem ji čekal vyšší,“ doplnil Bláha.

Se zahájením stavebních prací město počítá koncem letošního nebo začátkem příštího roku, hotovo by pak mělo být do dvou let od zahájení.

Hned po dokončení první etapy by měla následovat etapa druhá. Pro přestavbu budovy s kancelářemi vedení školy, hudebního pavilon nebo pavilonů klasické a populární hudby nyní vzniká projektová dokumentace. Už hotová je pak nultá etapa celého projektu - parkoviště u základní umělecké školy.